تبلیغات
Adventure Games , Movies & Animation - پیشنمای بازی still life 2
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

نظرسنجی

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

پیشنمای بازی still life 2

به نام خدا
نام کامل بازی:Still Life 2
سبک: Adventure
تاریخ انتشار : April 14, 2009
شرکت سازنده: GameCo Studios
شرکت های ناشر: Microids , Encore Software, Inc.
درجه بندی سنی:18 سال به بالا
عرضه خواهد شده برای: PC
موضوع: Mystery

برای مشاهده به ادامه مطلب بروید
Windows® XP/VistaTM
1,5 GHz Intel Pentium® 4
* RAM 512 MB
Video Card 128 MB DirectX® 9 Compatible
Disk Space 4 GB Free
CR-ROM 16x
Sound Card, Mouse, Keyboard DirectX® 9 Compatible
قتل های زنجیره ای با اهداف خاص موضوع بسیاری از فیلم ها و سریال های بزرگ جهان است . این بازی نیز به گفته سازندگانش شباهت زیادی به فیلم های Dirty Harry, Silence of the Lambs, Se7en, Zodiac و سریال های CSI, X-Files, Without a Trace, NYPD Blue دارد. این موضوع به خاطر هیجان بالایی که در پی دارد یکی از موفق ترین موضوعات بوده است.از پایان قسمت اول و پیدا نشدن جسد قاتل میتوانستیم به راحتی بفهمیم که قسمتی دومی نیز در کار است.حال دیگر چیزی به عرضه ی نسخه دوم این بازی نمانده است و پیش بینی میشود این بازی یکی از بهترین بازیهای ادونچر 2009 شناسایی شود.ادونچری متفاوت ، پر طرفدار و با جذابیت که نسبت به نسخه قبلی خود تغییراتی فراوانی داشته.مامورین FBI توان پاسخ گویی به سوالات خبر نگاران را نداشتند ، جنایاتی پی در پی در حال وقوع بود . قتل های زنجیره ای که مقتولین آنها خصوصیاتی مشترک داشتند ؛ آنها زنانی خراب بودند ، به بدترین شکل ممکن شکنجه میشند و سپس به قتل میرسیدند.ویکتوریا مک فرسن مامور تحقیق بر روی این قتل ها شد ، او توانست بین این جنایات و جنایت هایی که در سال 1929 انجام شده بود ارتباطی پیدا کند و بالاخره پس از تلاش های فراوان موفق شد به قاتل دست یابد ، او جلوی آخرین قتل او را گرفت و به وی تیراندازی کرد . قاتل به درون آب پرتاب شد ولی غواصان جسدی پیدا نکردند.
همه گمان میکردند که قاتل مرده است مدتی بود که دیگر جنایاتی به این شکل به وقوع نمیپیوست. تا اینکه قطعاتی از اعضای بدن زنی به نام Ellen Dunnigan پیدا شد ، شیوه قتل مانند قتل های قبل بود ، جسد به طور وحشیانه ای دریده شده بود ، خون ها شسته شده بود و هیچ اثر و مدرکی باقی نمانده بود. بله دوباره قاتل زنجیره ای داستان برگشت بود .این بار قاتل حرفه ای تر و خشمگین تر از گذشته بود .
در این میان Paloma Hernandez خبر نگار شبکه 5 که رابطه ی خوبی نیز با مامورین پلیس ندارد ،از ویکتوریا درخواست میکند که او را در بعد از ظهر ببینید وی ادعا میکند که مدارکی در مورد قاتل بدست آورده . اما ویکتوریا درخواستش را رد میکند و در همان موقع است که به خانه وی رفته و او را میرباید.
(اطلاعات بیشتری از داستان منتشر نشده است)
شخصیت ها :

ویکتوریا مک فرسن:یکی از شخصیتهایی که کنترل آن را دربازی به عهده داریم ویکتوریاست ، او یک ماموری FBI است که در کار خود حرفه ای است . او دختری شجاع ، حرفه ای و باهوش است. با اینکه در پی تحقیق کردن در مورد این قاتل خطرات زیادی به جان خریده و صحنه های قتل بسیار وحشتناکی دیده است باز هم دست از تلاش خود برنمیدارد.ویکتوریا در این داستان مانند داستان قبل به دنبال قاتل میگردد تا هم مانع از قتل های قاتل شود و هم خبرنگاری به نام پالوما هرناندز را نجات دهد.ویکتوریا در نسخه قبل به قاتل تیر اندازی کرد ولی او جان سالم به در برد ، احتمال اینکه قاتل به ویکتوریا حمله کند بسیار زیاد است ، اما با این حال او این پرونده را رها نخواهد کرد.شاید هم او بخواهد انتقام نامزد پدر بزرگش را از قاتل بگیرد.


پالوما هرناندز:شخصیت دیگری که دربازی کنترل آن را به عده داریم پالوما است ، همان طور که از رنگ چهره او تشخیص داده میشود دختری مکزیکی است .او یک خبرنگار حرفه ای است و برای یک شبکه ی خبری5 کار میکند ، به جرات میتوان گفت جزو ده خبرنگار برتر کشور است. او به قتل های زنجیره ای علاقه خاصی پیدا کرده و خبر های او بیشتر این موضوع را پوشش میدهند ، با این حال پالوما به شدت از روند پیشرفت فعالیت های پلیس در مقابل این موضوع ناراضی است.او فردی شجاع ، سخت کوش و مقام طلب است . مشخص است که قاتل به خاطر اخباری که پالوما بر ضد او چاپ میکند از پالوما دل خوشی ندارد به همین دلیل در ابتدای بازی توسط قاتل ربوده میشود.

قاتل:اسم زیادی به او نسبت دادند ، مهم ترین آن East Coast Torturer (شکنجه دهنده کرانه شرقی) است ولی جدیدا او را با نام Mr. X نیز میخوانند . او یک بیمار روانی است .اهداف خود را که همیشه دختران اند با دقت انتخاب میکند ، آنها را شکنجه میکند ، میکشد و تکه تکه میکند و در آخر صحنه ی قتلی عجیب برای پلیس آماده میکند . شاید او بیمار باشد اما دلیل نمیشود که یک حرفه ای نباشد . او هیچ وقت مدرکی از خود در صحنه قتل به جا نمیگذارد ،به جرات میتوان گفت او یک نابغه است . این بار با لباسی جدید در بازی ظاهر شده است او یک ماسک نظامی به صورت میگذارد! (البته به نظر من لباسی که در نسخه قبل به تن میکرد زیبا تر بود)

مقایسه لباس های قاتل در still life 1 و 2 ، فرد سمت راست قاتل در still life 2 میباشد

همانند نسخه قبل این بازی به صورت ادونچر Point and Click است .
در این بازی ما توانایی کنترل دو شخصیت متفاوت را داریم ، یکی از آنها ویکتوریا مک فرسن است ، یک مامور FBI که تیز بینی بالایی دارد ، به احتمال زیاد او در مکان های قتل باید به دنبال سر نخ هایی از قاتل باشد .باید با گشتن دقیق مکان ها توسط نشانه گر ، به دنبال آثار و رد پایی از جنایت های قاتل باشد .
شخصیت دوم پالوما هرناندز ست ، همان طور که گفته شد یک خبر نگار حرفه ای است که در ابتدای بازی توسط قاتل زندانی میشود ، او باید از دست قاتل فرار کند ، شاید بازی با او هیجانی بیشتر از بازی با مک فرسن داشته باشد و شاید اضافه کردن این شخصیت جدید تنها برای بالا بردن هیجان بازی بوده است.در هر صورت وجود دو کاراکتر در بازی باعث خستگی کمتر و تنوع بیشتر میگردد.
در عکس زیر مشاهده میکنیم که او در حال فرار از خانه ای است ، اگر او در همان ابتدا فرار کند در طول بازی چه نقش دیگری به عهده دارد؟


ولی واقعا نسبت به نسخه قبل کنترل بازی خیلی تغییر کرده است و شاید بسیار جذاب تر شده باشد ، امکانت زیادی به بازی اضافه شده است که میتوان امکانات زیر را نام برد:
PDA :ویکتوریا در این نسخه یک PDA همراه خود دارد که میتواند توسط آن تماس دریافت کند ، زنگ بزند ، اس ام اس دریافت کند و آثار انگشت را مقایسه کند.احتمالا گاهی اوقات مجبور میشویم که برای رد کردن یک مرحله با چند نفر تماس بگیریم که شاید به ما اطلاعاتی دهند و یا ما به آنها اطلاعاتی دهیم.

کامپیوتر جیبی: متاسفانه زیاد در مورد این وسیله اطلاعاتی ندارم اما آن طور که در عکس ها دیده میشود چیزی شبیه یک کامپیوتر جیبی است که یکی دیگر از تجهیزات ویکتوریا است.احساس میکنم گیم پلی این بازی دارد شباهت زیادی به مجموعه بازی های CSI پیدا میکند.
موبایل پالوما: پالو ما نیز دارای یک تلفن همراه است که به احتمال زیاد امکانات دریافت تماس ، گرفتن تماس و دریافت پیامک را داراست.


محل زندانی شدن پالوما که موبایلش را بر روی زمین میبینیم ، حاله قرمز رنگ دور تصویر نیز به زیبایی طراحی شده است.


صفحه دارایی های بازی نیز تفاوت چشم گیری داشته است ، به نظر میرسد که در این بازی باید از قابلیت ترکیب اشیا زیاد استفاده کرد!در کنار صفحه دارایی های بازی کارت شناسایی شخصیت گذاشته شده است.اینطور به نظر میرسد که وقتی بازیکن میخواهد از امکانات موجود در این قسمت استفاده کند بازی متوقف شده و صفحه مورد نظر بازی فیلتر خاصی رویش اجرا میشود به طوری که صفحه شفافیت خود را از دست میدهد و مانند یک نوع طراحی با مداد میشود.
نمایی از گیم پلی بازی

لازم دیدم تصاویری از بازی که حرف هایی برای گفتن دارند را نشان دهم و مطلبی در مورد آن بنویسم:در این عکس میتوانیم با نشان گر موس بازی آشنا شویم ، شاید یکی از تصاویری بود که بیشتر از همه مرا به فکر فرو برد که شی سمت راست کاراکتر چیست! ایا یک شی در محیط واقعی بازی است و اینکه مجازی است! حال از این نکته بگذریم در این عکس شاهد یکی از اشکالات اصلی بازی هستیم ، بله سایه ای وجود ندارد! امیدوارم این مشکل در آینده اصلاح گردد.سه حالت دارد! یک : این عکس از یک خانه دیگر گرفته شده و هیچ ربطی به ویکتوریا ندارد! دو: این عکس از اتاق ویکتوریا گرفته شده و ویکتوریا هنوز مجرد است!! سه : ویکتوریا ازدواج کرده! چون تخت اتاق دو نفره است !!!نمایی از نوع قدم زدن ویکتوریا که عالی طراحی شده است.به نظر میرسد روی فیزیک بازی خوب کار شده است ، به نظر من لباس های جدید ویکتوریا زیاد جالب به نظر نمیرسند خوشبختانه او در بازی دو نوع لباس متفاوت دارد.البته باز در این عکس میتوان دید که ویکتوریا سایه ای ندارد و فقط وسال هستند که دارای سایه اند.در این قسمت جنایات قاتل به طور مستقیم (و یا شاید فلاش بک) نشان داده میشود . یکی از موارد بالا رفتن درجه سنی همین مورد است.انگار دمو های زیبا تر و بیشتری نسبت به نسخه ی قبل شاهد خواهیم بود . اما باید توجه داشت که فردی که توسط قاتل دارد به قتل میرسد یک افسر پلیس است !با توجه به اینکه لباس افسرانی که در محل خانه قدیمی و متروکه ساکن بودند شباهت زیادی به لباس مقتول دارد و اینکه لباس های مامورین FBI کوچکترین شباهتی به این لباس ندارد میتوان نتیجه گرفت که قاتل به آن منتقطه دوباره بازگشته است.سوختن خانه ای که احتمال میدهم خانه متروکه ای باشد که ویکتوریا در آن بود امیدوارم خانه با یک بمب گذاری منفجر شده و به آتش کشیده شده باشد (در حالی که ویکتوریا بمب را پیدا میکند از خانه خارج شده و...)البته از حالت فیزیکی ویکتوریا اینطور برداشت میشود که در موقع انفجار بیرون از خانه بوده .به احتمال 90% باید همکار ویکتوریا باشد و این تصویر نیز از دید ویکتوریا گرفته شده ، نگاهش زیاد مفهوم جالبی ندارد! احساس میکنم نگاهی عاشقانه به او انداخته است (همراه با پوزخندی برای جلب توجه!)!او جزو یکی از سه کاراکتر اصلی است(اگر قاتل را حساب نکنیم) ولی خب صد در صد کنترل او را بر عهده نداریم ولی دلیل نمیشود نقش چندانی در بازی نداشته باشد . از همکار قبلی ویکتوریا(میلر) بهتر به نظر میرسد و به احتمال زیاد باید از نظر شجاعت ، قدرت و جسارت از او بهتر باشد ، شاید همین موارد باعث شود که او جان ویکتوریا را نجات دهد و یا شاید بر عکس این موضوع اتفاق بیافتد .
مطمئنا خیلی از بازیکنان برای ریلیز این بازی روز شماری میکنند مسئولان نیز برای جذب بیشتر بازیکنان چندین بار تاریخ آن را عوض کرده اند!با توجه به اینکه این بازی طرفداران بسیاری مخصوصا در ایران داراست که شاید یکی از دلایل آن این است که شرکت دارینوس نیز نسخه اول این بازی را ترجمه و منتشر کرده با فارسی سازی به موقع این بازی میتواند هم سود مناسبی بدست آورد و هم بسیاری از فارسی زبانان که منتظر انتشار این بازی هستند را شاد کند.به احتمال زیاد نسخه فارسی بازی دستخوش تغییراتی زیادی است.


هر گونه کپی برداری با ذکر منبع اشکالی ندارد.


نوشته شده توسط :مداد
پنجشنبه 8 اسفند 1387-10:28 ق.ظ
نظرات() 

دنبالک ها: صفحه اصلی 
feet problems
یکشنبه 26 شهریور 1396 06:37 ب.ظ
I'm curious to find out what blog system you have been working with?
I'm having some minor security issues with my latest website and
I'd like to find something more secure. Do you have any suggestions?
Why is my Achilles tendon burning?
دوشنبه 30 مرداد 1396 02:48 ب.ظ
Remarkable issues here. I am very satisfied to peer your post.

Thanks a lot and I am having a look ahead to contact
you. Will you please drop me a e-mail?
http://mypaper.pchome.com.tw/
جمعه 20 مرداد 1396 11:04 ب.ظ
Greetings I am so happy I found your site, I really found you
by accident, while I was researching on Aol for something else, Nonetheless I am
here now and would just like to say thank you for a fantastic
post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at
the minute but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back
to read a great deal more, Please do keep up the fantastic b.
http://nobukorosebrook.weebly.com/blog/what-will-cause-feet-to-over-pronate
دوشنبه 9 مرداد 1396 09:44 ب.ظ
Hey! Someone in my Facebook group shared this
website with us so I came to give it a look. I'm definitely enjoying the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers!

Exceptional blog and wonderful design and style.
Can you lose weight by doing yoga?
یکشنبه 8 مرداد 1396 03:16 ق.ظ
It's very straightforward to find out any topic on net as compared to textbooks, as I found this post at this web page.
Kellie
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:38 ق.ظ
Hello, Neat post. There is an issue along with your site in web explorer, might test
this? IE still is the marketplace leader and a huge portion of other folks will miss your fantastic writing because of this problem.
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 08:40 ب.ظ
Your means of describing everything in this article is in fact good,
all can easily know it, Thanks a lot.
manicure
پنجشنبه 17 فروردین 1396 06:32 ب.ظ
Amazing! Its genuinely awesome paragraph, I have got much clear
idea regarding from this post.
BHW
یکشنبه 13 فروردین 1396 01:29 ب.ظ
Fantastic items from you, man. I have have in mind your
stuff prior to and you're simply extremely excellent.
I really like what you have bought here, certainly like
what you're stating and the way during which you are saying it.
You make it entertaining and you continue to take care of to stay it smart.
I can not wait to read much more from you. This is really a tremendous web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر